Jan Čechlovský
emeritní poslanec, místostarosta a starosta města Chrudim

Architekt zpracovává připomínky

Město Chrudim v průběhu letošního léta shromáždilo připomínky zástupců vlastníků domů a bytů v sídlišti Husova ke studii regenerace zmiňovaného sídliště.

Studie regenerace sídliště Husova byla zpracována v první polovině roku 2016 a následně veřejně projednána v polovině měsíce letošního května s jeho obyvateli.
Po veřejném projednání byla studie projednávána ještě většinou jednotlivých společenství vlastníků. Po dohodě se zástupci samospráv potom mohli zájemci poslat své návrhy a připomínky k předložené studii.

Lidé se zapojili

 „Byly nám doručeny podněty z více než poloviny bytových domů v sídlišti. To vnímáme velmi pozitivně stejně jako fakt, že se samosprávy i samotní obyvatelé předloženým návrhem skutečně podrobně zabývali,“ říká místostarosta města Jan Čechlovský.

V popředí je doprava

Město obdrželo několik desítek připomínek. Nejčastějším tématem připomínkování je podle očekávání parkování a doprava, obyvatelé sídliště se ale vyjadřovali i k problematice chodníků, zeleně, dětských hřišť nebo kontejnerů či přístřešků na odpad.
„Jak už to tak bývá, některé připomínky jsou vzájemně protichůdné. Co připadá zajímavé obyvatelům na jedné straně sídliště, odmítají na straně druhé. To se ale stává prakticky při všech projednáváních v sídlištích,“ dodává Jan Čechlovský.

Náměty nezapadnou

Všechny doručené připomínky byly předány autorům studie regenerace, aby se s nimi důkladně seznámili, zpracovali je a následně připravili návrhy možných řešení.
Jedním z autorů projektu regenerace sídliště je architekt Michal Fišer, který je mj. autorem rekonstrukcí nebo úprav například ulic Na Sádkách, Střelecká, Radoušova, úprav parku Republiky a dalších.

4.10. 2016
Zdroj: Chrudimský deník