Jan Čechlovský
emeritní poslanec, místostarosta a starosta města Chrudim

Rok 2013 kinům vyšel. Zájem lidí o filmy roste

Přitažlivá kombinace filmů a také opravené prostory zvyšují zájem lidí o kino. V minulém roce se o tom přesvědčili například v Chrudimi.

„Z údajů ministerstva kultury lze vyčíst, že od jeho digitalizace a znovuotevření v listopadu loňského roku do konce kalendářního roku kino odehrálo padesát představení, která navštívilo 2470 diváků,“ uvedla mluvčí města Chrudim Sylva Drašnarová. Celková tržba za toto období potom činila více než 262 tisíc korun. „Zájem diváků o kino nás těší, potvrzuje to navíc správnost loňského rozhodnutí naše kino digitalizovat. Nelze než si přát, aby si i nadále do městského kina našlo cestu co nejvíce diváků,“ říká místostarosta Jan Čechlovský.

Chrudimský biograf není jediný, kde je zvýšený zájem lidí poznat. Rekordní rok hlásí kino v Heřmanově Městci. „Městské kino si dovoluje oznámit, že díky stále větší přízni diváků dosáhlo v roce 2013 návštěvnosti 11 365 lidí, což je o téměř dva tisíce více, než v roce 2012. Zároveň se jedná o nejvíce diváků od roku 1997,“ uvedli provozovatelé kina na svých webových stránkách.

Kina na Chrudimsku už většinou prošla digitalizací, a tak mohou svým návštěvníkům nabídnout nové filmy a to často i ve formátu 3D. Na mnoha místech se promítá každý nebo skoro každý den.

7.2. 2014
Zdroj: 5plus2